KOLOR – WIADOMOŚCI

CHINY WYDAJĄ OGRANICZENIA DOTYCZĄCE BUDOWY „BRZYDKIEJ” ARCHITEKTURY

Na początku kwietnia Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform wydała zawiadomienie, w którym – na żądanie chińskiego przywódcy Xi Jinpinga Komisja – oficjalnie ograniczyła budowę „brzydkich” i „dziwnych” budynków.

DUNN-EDWARDS PAINTS OGŁASZA TRENDY KOLORYSTYCZNE I DESIGNERSKIE NA 2022 R.

Pięć różnych palet kolorystycznych – Meraki, Retrouvailles, Mysa, Elysian i Naturrensing – celebrują proste przyjemności, nowe możliwości i optymizm.

KTÓRE KOLORY SĄ NAJLEPSZE DO SPRZEDAŻY MIESZKANIA LUB DOMU?

Biele, beże, a może bardziej odważne kolory? Które z kolorów pomogą najlepiej „sprzedać” mieszkanie lub dom?

NAJBIELSZA FARBA NA ŚWIECIE

Amerykańscy naukowcy opracowali najbielszą, czyli najbardziej chłodzącą farbę na świecie. Farba ta odbija 98,1% światła słonecznego i może schłodzić powierzchnię do temperatury niższej niż temperatura otoczenia.

NOWY TREND – ZAINTERESOWANIE DOMAMI DO 35m². CASTORAMA DIAGNOZUJE NOWY TREND

Jesienią ubiegłego roku o własnej działce rekreacyjnej marzyło aż 63% dorosłych mieszkańców miast, do marca tego roku liczba ta urosła do 75%. Jak pokazują najnowsze badania Castoramy, trend ten ciągle zyskuje na sile

SYMBOL WSPÓŁCZESNEJ ARCHITEKTURY – ZAHA HADID

Uznanie wyjątkowości i mistrzostwa w jakiejś dziedzinie czasem pojawia się dopiero po śmierci. Przykładem takiego artysty jest Zaha Hadid, architektka z imponującym portfolio, na które składa się ponad 900 projektów niezwykłych obiektów.

SAMOCHODOWE TRENDY KOLORYSTYCZNE NA ROK 2025 FIRMY CLARIANT

Producent pigmentów do powłok, firma Clariant opublikował nowe trendy kolorystyczne dla samochodów Automotive Styling Shades 2025 Trendbook. Przedstawił ją również w interaktywnej wersji cyfrowej.

OTWARCIE NAJDŁUŻSZEGO NA ŚWIECIE MOSTU DLA PIESZYCH

Instytut Badań i Rozwoju Technologicznego Budownictwa, Energii, Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju niedawno ukończył budowę wiszącego mostu dla pieszych w Portugalii, bijąc w ten sposób rekord najdłuższego mostu dla pieszych na świecie.