KOLOR – WIADOMOŚCI

NIEZMIENNIE MODNY TREND W ARCHITEKTURZE – DOM STODOŁA

Dom stodoła to wciąż jeden z bardziej popularnych trendów architektonicznych. Tego typu pomysły architektoniczne są związane z potrzebą życia prostym życiem na wsi, blisko natury i tradycji. Jednocześnie dom stodoła oferuje nowoczesną i komfortową przestrzeń do mieszkania. Oto przykłady takich domów.

HISTORIA DRAPACZY CHMUR

Od dawna ambicją wielu budowniczych jest wznoszenie gmachów górujących nad otoczeniem. Historia drapaczy chmur związana jest głównie z rewolucją przemysłową, która przyniosła ludzkości wynalazki niezbędne do budowania wysokich budowli. W świecie wysokich budynków znaleźć można wiele interesujących historii.

PRZEGLĄD POWŁOK POCHODZENIA BIOLOGICZNEGO

Farby i powłoki pochodzenia biologicznego nadal odgrywają raczej niewielką rolę w branży powłok. Obecny udział w rynku szacuje się na około 5% w sprzedaży. Większość z nich prawdopodobnie pochodzi również z istniejących od dawna surowców naturalnych.

BEHR PRZEDSTAWIA PALETĘ KOLORÓW NA 2021 ROK

Firma Behr Paint Company zaprezentowała paletę Behr Color Trends 2021, kolekcję 21 odcieni, które według firmy obejmują „od podstawowych neutralnych po ekstrawaganckie śmiałości, które razem pozwalają ludziom tworzyć energetyzujące, ale pocieszające, nowe punkty centralne w domu. ”

PROGNOZA KOLORÓW NA ROK 2021 OD SHERWIN – WILLIAMS

Niedawno firma Sherwin-Williams przedstawiła swoją coroczną prognozę Colormix oraz temat przewodni na rok 2021. Kolekcja o nazwie Rhythm of Colour ma na celu znalezienie „równowagi pomiędzy szybkością i wolnością, cichą i ekspresyjną oraz wirtualną i fizyczną. ”

NAZWANO NAJDŁUŻSZY NA ŚWIECIE BETONOWY MOST DRUKOWANY W 3D

Najdłuższy na świecie betonowy most wydrukowany w 3D, został oficjalnie nazwany pod koniec zeszłego miesiąca przez Guinness World Records w Szanghaju. Most został zbudowany w zeszłym roku przez zespół z Tsinghua University School of Architecture.

RAL COLOUR FEELING 2020+ TRENDY CZASÓW PRZEŁOMU

Pojawił się nowy raport trendów RAL, Colour Feeling 2020+! Nazwa raportu „reBirth of Culture” (Odrodzenie Kultury), nawiązuje do czasów przełomu, w których żyjemy, oraz zapowiada, że najnowsze zestawy kolorystyczne łączą nowe ze starym, przeszłość i przyszłość, tradycję i nowoczesność.

SZARY STYROPIAN – ZNAK ENERGOOSZCZĘDNOŚCI I JAKOŚCI

Szary styropian, najmłodszy produkt branży EPS, wyróżnia się nie tylko kolorem. Korzyści płynące z innowacyjnych właściwości tego materiału sprawiły, że szare płyty szybko zyskały miano termoizolacji klasy premium, a szary kolor na elewacjach stał się znakiem energooszczędności i jakości.