KOLOR – WIADOMOŚCI

KOLOR ROKU 2021 OD PANTONE

Pantone ogłosił nowe kolory roku 2021. Są to PANTONE 17-5104 Ultimate Grey oraz PANTONE 13-0647 Illuminating. Mariaż dwóch kolorów, który przekazuje siłę i nadzieję, jest trwały i budujący.

KOLOR ROKU 2021 FIRMY TIKKURILA: BŁĘKIT CUMULUS

Kolor Roku 2021 firmy Tikkurila to błękit Cumulus oznaczony symbolem Y354 – delikatny, podnoszący na duchu, przekonujący, że przyszłość maluje się w jasnych barwach. Lekki jak chmurka, wprowadza do mieszkania wyciszenie i pozytywny spokój.

KOLOR ROKU 2021 MARKI BENJAMIN MOORE: ZIELONO-NIEBIESKI AEGEAN TEAL

Kolor roku 2021 Benjamin Moore to Aegean Teal 2136-40, szarawy odcień koloru zielono-niebieskiego, wyrazisty, lecz pełen harmonii. Jak objaśnia Andrea Magno, Director of Color Marketing and Development koncernu Benjamin Moore & Co., barwę tę zainspirowały kolory z otoczenia i wywoływane przez nie emocje.

SHERWIN – WILLIAMS UJAWNIA TRENDY KOLORYSTYCZNE NA PRZYSZŁY ROK

Globalny producent The Sherwin-Williams Company, niedawno ogłosiła kolekcję Fluropon Metal Trends Colour, która obejmuje osiem rodzin kolorów, naśladujących estetykę metali naturalnych i anodowanych.

CLARIANT PREZENTUJE PALETĘ KOLOROW NA ROK 2021

Producent farb, firma Clariant, niedawno ogłosiła swoją paletę kolorów dekoracyjnych Trendy kolorystyczne 2021 „New Freedom”, która według firmy jest pełna kreatywnych kolorów mających na celu pobudzenie wyobraźni.

PALETA ROKU 2021 DEKORAL: PRZYTULNOŚĆ.

Dekoral obrał kierunek na wnętrze i wybrał się na poszukiwania dobrostanu psychicznego i fizycznego. Nowa Paleta Roku 2021 ma oddawać potrzeby i pragnienia człowieka. 

CIEKAWY DOM JEDNORODZINNY OD KRUK RASZTAWICKI ARCHITEKCI.

Zestawianie w architekturze nowoczesnych form z tradycyjnymi często budzi kontrowersje. Przed takim wyzwaniem stanęli projektanci z sopockiej pracowni Kruk Rasztawicki Architekci — ich zadaniem było odtworzenie zabytkowego domu z początku XX wieku i dobudowanie do niego nowej bryły.

NAJWIĘKSZY STADION PIŁKARSKI ŚWIATA WKRACZA NA BOISKO

Guanzhou Evergrande Taobao FC, chiński klub piłkarski, niedawno rozpoczął budowę stadionu piłkarskiego o wartości 1,7 miliarda dolarów w Guanzhou w Chinach. Po ukończeniu stadion ma być największym stadionem piłkarskim na świecie.