OBIEKTY REFERENCYJNE

W czasie tegorocznego Hit Parade 2020 wyłoniliśmy zwycięzcę plebiscytu. To Mariusz Nowakowski z regionu Południe – Wschód, który zgłosił do plebiscytu Basecamp, akademik studencki w Łodzi.

W obiekcie zastosowano materiały Caparol na ok. 9000 m² elewacji. Z kolei we wnętrzach zastosowano aż 53 100 m² materiałów Caparol (w tym posadzki). Ten imponujący wynik przechodzi do historii istotnie podwyższając poprzeczkę w kolejnym plebiscycie 🙂

Z ciekawostek, w budynku wykorzystano materiały Caparol aż do 631 łazienek 🙂

Obiekt zlokalizowany jest na terenie, na którym w przeszłości mieściły się zakłady przemysłowe. Budynek zaprojektowano w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie powierzchni działki z uwzględnieniem uwarunkowań planistycznych i zabudowy sąsiedniej. W bryle budynku można wyróżnić następujące części: skrzydło A od strony zachodniej, skrzydło B w kształcie litery „L” od strony wschodniej oraz część wspólną dla obu skrzydeł – kondygnację parteru. Całość spięta jest od strony ulicy Rembielińskiego zewnętrznym tarasem kondygnacji.

Budynek ze wszystkimi częściami stanowi techniczną i funkcjonalną całość, nie posiada kondygnacji podziemnej, jest niepodpiwniczony. W parterze budynku zlokalizowane są lokale usługowo-handlowe (fitness) oraz dwa garaże naziemne wraz z zapleczem technicznym dla funkcjonowania obiektu.

 Parametry techniczne budynku:

  • Wysokość budynku: 24,89 m
  • Wysokość techniczna budynku: 28,51 m
  • Liczba pokoi studenckich: 631
  • Powierzchnia całkowita: 28 564 m2
  • Kondygnacje naziemne: 7

Inwestycję obsługiwało kilku naszych klientów: Kenpol Piotrków Trybunalski,
Kenpol Łodź, Bau-Pol Łódź, 3 WDB Łódź

Fotografie zostały przesłane przez Pana Mariusza Nowakowskiego.