BADANIA MARKETINGOWE

BARDZO WYSOKA MAJOWA KONIUNKTURA W BUDOWNICTWIE

Spadek dostępności firm wykonawczych, braki w kadrach robotników, a wysokie ceny usług nie odstraszają inwestorów. Tak wygląda obraz mocno skumulowanych inwestycji w maju.

RANKING 25 NAJWIĘKSZYCH EUROPEJSKICH PRODUCENTÓW POWŁOK

Coroczny ranking portalu European Coatings wykazuje niewielką zmianę w rankingu 25 największych producentów powłok w Europie. Jednak pandemia Covid – 19 miała znaczący wpływ na wielkości sprzedaży u poszczególnych producentów.

CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH OSIĄGAJĄ REKORDY

Ceny materiałów budowlanych na polskim rynku notują duży wzrost. W przypadku płyt OSB i materiałów termoizolacyjnych, ceny osiągają dwucyfrowe wzrosty. Jak długo rosnące trendy cenowe się utrzymają?

POWŁOKI ARCHITEKTONICZNE W TENDENCJI WZROSTOWEJ

Farby architektoniczne to największy pod względem ilości segment w branży farb i powłok. Jednak w poprzednich latach na rynku panowała stagnacja. W 2020 roku segment ten stawił czoła kryzysowi w branży farb i powłok, a producenci powłok architektonicznych mogli spojrzeć wstecz na udany rok.

ZMIANY CEN MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, DO DOMU I OGRODU W MAJU

Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny najpopularniejszych materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów. Ceny w maju 2021 r., w stosunku do maja 2020 r., średnio wzrosły o 6,5%.