BADANIA MARKETINGOWE

PANDEMIA SPOWODOWAŁA WZROST SPRZEDAŻY FARB

Z raportu IBP Research wynika, że wartość polskiego rynku farb i lakierów dekoracyjno-budowlanych wzrosła w 2020 r. roku o prawie 10%. To kolejny raport wskazujący na to, że Polacy w czasie pandemii chętnie wzięli się za remonty domów i mieszkań.

ŚWIATOWY RYNEK FARB 2020 – NOWY LIDER?

Firma Statista udostępniła ranking największych firm farbiarskich na świecie w oparciu o sprzedaż w roku 2020. Zgodnie z nim, światowym liderem jest obecnie amerykański Sherwin-Williams. Co jeszcze zmieniło się w globalnym rankingu?

TRENDY, KTÓRE ZMIENIĄ RYNEK MIESZKANIOWY W POLSCE

Prezentujemy kilka trendów, które znacząco zmienią rynek deweloperski w Polsce. Wygranymi zmian będą ich prekursorzy, firmy z wizją i horyzontami, które już dziś przygotowują swoją strategię na nadchodzącą przyszłość.

WARTOŚĆ RYNKU MATERIAŁÓW FASADOWYCH W POLSCE DO 2026 R. SIĘGNIE 4 MLN ZŁ

Według ostatniego raportu firmy badawczej Spectis „Rynek fasad i materiałów fasadowych w Polsce 2021-2026”, pomimo wyraźnego spowolnienia aktywności w budownictwie kubaturowym, szczególnie niemieszkaniowym, producenci materiałów fasadowych zdołali utrzymać wartość przychodów w wysokości ponad 3,6 mld zł.

WZROST RYNKU FARB DEKORACYJNYCH W POLSCE

Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów, które oddaje wykres.