BADANIA MARKETINGOWE

10 NAJWIĘKSZYCH PRODUCENTÓW FARB NA ŚWIECIE W 2020 R. – RANKING PORTALU PCI

Portal PCI Paint & Coatings Industry opublikował swój coroczny ranking dziesięciu największych producentów farb na świecie. Tegoroczne zestawienie opiera się na wynikach sprzedaży farb, powłok i lakierów za pandemiczny rok 2020.

PRACOWNIK BUDOWLANY PILNIE POSZUKIWANY

Na OLX Praca liczba ofert w kategorii Budowa i remonty wzrosła o blisko 20% w porównaniu do ubiegłych lat. Zapotrzebowanie na pracowników jest wysokie – do prac budowlanych brakuje chętnych w 75% województw, a w przypadku prac wykończeniowych deficyt pracowników dotyczy aż 14 regionów.

RAPORT RYNKOWY: ŚRODKI BIOBÓJCZE DO FARB W CENTRUM UWAGI

Biocydy odgrywają ważną rolę w zabezpieczaniu farb i powłok przed szkodliwymi mikroorganizmami. Jednak prawna regulacja biocydów ma coraz większy wpływ na ich wykorzystanie. Eksperci branżowi dzielą się opiniami na temat obecnej sytuacji i przyszłego rozwoju rynku biocydów.

RYNEK BUDOWLANY. CZY JESZCZE W 2021 RYNEK BUDOWLANY CZEKA OSTRE HAMOWANIE?

Rynek budowlany boryka się obecnie z wieloma problemami. Rygor pandemii, znaczący wzrost cen materiałów, w dodatku wydłużający się czas oczekiwania na nie, to poważne problemy rynku budowlanego 2021. Jakie mogą być konsekwencje tej sytuacji? Czy należy się spodziewać na rynku budowlanym spowolnienia?

RYNEK PIGMENTÓW: KOLOROWY OBRAZ

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa wywarło wpływ na wiele krajów uprzemysłowionych i rozwijających się, w niektórych przypadkach paraliżując je nawet. Pandemia dotknęła również rynek pigmentów. Widać jednakże już oznaki ożywienia.

TO NIE KONIEC WZROSTU CEN MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

W 2020 roku budownictwo okazało się jednym z sektorów, które poradziły sobie w czasie pandemii. Obecna podaż mieszkań w budowie, jak również poziom inwestycji w segmencie budowy magazynów, wskazuje na dalszy dynamiczny rozwój.