KOLOR ROKU 2022 WEDŁUG DUNN-EDWARDS: ART AND CRAFT.

Dunn-Edwards ogłosiło kolor roku 2022. To przyjemny, jesienny kolor Art and Craft. Szyk bohemy z odrobiną jesieni w Paryżu – mówi o nim ekspertka ds. koloru i stylistka Dunn-Edwards, Sara McLean.

Zdjęcie – Dunn-Edwards

Ciepły i ziemisty, Art nad Craft pomaga stworzyć we wnętrzu nastrój stabilności i spokoju. Równocześnie pozostawia też dużo przestrzeni naszej osobistej kreatywności.


Mniej chaosu, więcej optymizmu


Art and Craft w ramach trendów Dunn-Edwards 2022 należy do kolekcji Naturrensing, której przesłaniem jest ograniczenie chaosu w naszym życiu i powrót do tego, co istotne. Jak mówi Sara McLean, ekspertka ds. koloru oraz stylistka w Dunn-Edwards:
Optymizm oznacza przyjmowanie rzeczywistości i nowych możliwości. Nasze kolory i projekty odzwierciedlają nasze wewnętrzne potrzeby – w obecnej sytuacji staramy się wytyczać nowe ścieżki. Art and Craft jest natomiast ponadczasowym odcieniem, który uosabia przeszłość, ale i ma w sobie optymizm i nadzieję na przyszłość.

Zdjęcie – Dunn-Edwards

Bohema i folklor

Art and Craft wpisuje się również w nowy trend w wystroju wnętrz – powrotu do tradycji i estetyki akademickiej, z ciepłymi brązami w stylu umbry, ochry, orzechów włoskich i gliniastych odcieni. Wracają również klimaty lat 70., które może reprezentować – bohema, folklor oraz styl wiejski i organiczne barwy tamtej epoki.

Zdjęcie – Dunn-Edwards

Kolor Roku 2022 Dunn-Edwards to odcień świetnie wpisuje się w każdy wystrój stwarzający wrażenie stabilności i spokoju. Jako alternatywa dla czerni, brąz jest bardziej miękki i ciepły oraz budzi silniejsze skojarzenia z naturą.

Zdjęcie – Dunn-Edwards

Źródło:

https://www.rynekfarb.pl/kolor-roku-2022-dunn-edwards-jesien-w-paryzu/