KTÓRE KOLORY SĄ NAJLEPSZE DO SPRZEDAŻY MIESZKANIA LUB DOMU?

Biele, beże, a może bardziej odważne kolory? Które z kolorów pomogą najlepiej „sprzedać” mieszkanie lub dom?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Choć wielu z nas wybiera odcienie ścian zgodnie z własnym kolorystycznym gustem, niektórzy uważają, że warto wziąć pod uwagę wpływ koloru na wartość mieszkania.

Portal Fixr.com zapytał o opinię profesjonalistów od koloru – projektantów wnętrz i architektów. W oparciu o gusta swoich klientów ocenili oni, jaki kolor zostanie najlepiej odebrany przez potencjalnych kupców.

Biała baza


W przypadku wnętrz, 63% projektantów wskazało biel i odcień kremowy. 32% zdecydowało, że dobrym wyborem będzie ciepły kolor neutralny. Wygląda więc na to, że pandemia nie zmieniła naszych przyzwyczajeń, a być może nawet pogłębiła obowiązującą w ostatnim czasie tendencję kolorystyczną – przy kupnie mieszkania najlepiej reagujemy na bezpieczne, stonowane i neutralne odcienie.

Fot. arch. Fixr.com

Ponadto wskazane przez projektantów kolory stanowią swego rodzaju czystą kartę dla przyszłych mieszkańców. Wybór jednego z nich sprawi więc, że mieszkanie zachęci szerszą grupę kupców, niż gdy zdecydujemy się na bardziej charakterystyczną i wyrazistą paletę kolorów.

Białe elewacje popularne od lat

W przypadku elewacji również króluje biel – wskazało ją 53% ekspertów. Również w tym przypadku pandemia niewiele zmieniła, bowiem to  najpopularniejszy kolor elewacji już od kilku lat.

Ten preferowany klasyczny kolor elewacji prawdopodobnie pozostanie w czołówce jeszcze przez jakiś czas. Daje on bowiem właścicielom domów możliwość wprowadzenia dodatkowych – jasnych lub ciemnych – akcentów kolorystycznych.

Fot. arch. Fixr.com

Wybór koloru elewacji domu nie musi być jednak sprawą tak prostą i oczywistą. Warto rozważyć przy podejmowaniu decyzji, kilka innych czynników – między innymi architekturę samego domu oraz najbliższe jego otoczenie.

Źródło: Fixr.com

https://www.rynekfarb.pl/kolory-na-sprzedaz/