STUDENTKA ZAMIENIA ODPADY ROŚLINNE W PIGMENTY

Doktorantka w programie Innovation Design Engineering – oferowanym wspólnie przez Imperial College London i Royal College of Art – postanowiła tworzyć pigmenty od podstaw: z roślin. Nicole Stjernswärd niedawno zaprezentowała KAIKU Living Color, maszynę, która przekształca odpady roślinne w pigmenty.


„Aby uniknąć dalszej dewastacji ekologicznej, KAIKU wykorzystuje odpady roślinne do tworzenia naturalnych pigmentów proszkowych. Wiele roślin i owoców, które spożywamy na co dzień, takich jak awokado, cebula i pomarańcze, ma cenne kolory w skórkach i skórkach. Zwykle są one rozkładane na wysypiskach, ale KAIKU przekształca te odpady w zasoby o wysokiej wartości. ”

Odpady roślinne najpierw gotuje się w celu zebrania barwnika, który następnie dodaje się do zbiorników maszyny. Maszyna wykorzystuje ciśnienie powietrza i pompę wodną do wydobywania barwnika ze zbiorników do komory rozpylającej, która oddziela ciecz od ciała stałego. Ciecz zamienia się w mgiełkę, która rozpyla się powyżej 100 ° C, co powoduje jej odparowanie, a pigmentowany proszek pozostawia się i zbiera do pojemników.

Stjernswärd mówi, że pigmenty można stosować do farb, farb i tkanin.

Źródło:

https://www.paintsquare.com/news/?fuseaction=view&id=21575