SZTUKA W SZKOLE

Firma Caparol Paints LLC wsparła niemiecką szkołę międzynarodową w Dubaju (DISD) materiałami i fachową wiedzą w zakresie wzornictwa kolorów. Celem było przeprojektowanie strefy wejściowej i, przy udziale uczniów, stworzenie „dzieła sztuki bez daty ważności”, które artystycznie odzwierciedla kreatywność dzieci zgodnie z misją szkoły.

Caparol maluje w strefie wejściowej: przeprojektowanie zostało przeprowadzone podczas warsztatów prowadzonych przez artystę Thekrę Jaziri wraz ze studentami.

Pomysły, które powstały podczas zajęć plastycznych, zostały zrealizowane w trakcie warsztatu pod kierunkiem artystki Thekry Jaziri przez dłuższy weekend. Thekra Jaziri to niemiecka artystka graffiti z marokańskimi korzeniami, która zaprojektowała już wiele szkół. Jej najbardziej znane projekty to wyspa portowa w Offenbach.

Konstrukcja dbająca o zdrowie

Dubaj posiada bardzo surowe wytyczne dotyczące stosowania powłok, szczególnie dla szkół. Funkcjonowanie szkoły musiało być zagwarantowane bez uciążliwego zapachu lub innych emisji, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia.

W związku z tym zarząd szkoły zwrócił się do Caparol Paints LLC Technicznego Kierownika Ronald Bobe, który przekonał kierownictwo szkoły i artystę, jeśli chodzi o wymagania dotyczące materiałów, do wdrożenia projektu kolorystycznego z produktami Caparol, które są nieszkodliwe dla zdrowia i przyjazne dla środowiska, zastępując konwencjonalne pojemniki ze sprayem farbami i pędzlami.

Artystka użyła konturów, aby umieścić rysunki na zaprojektowanych ścianach i kolumnach, a następnie uczniowie je pomalowali. Farba wewnętrzna Caparol „CapaCare Supreme”, nowo opracowana w Dubaju, została użyta w tym celu w 18 różnych odcieniach, zgodnie z Caparol 3D-Plus. Farba CapaCare Supreme została specjalnie opracowana, aby spełnić specyficzne wymagania renowacji w newralgicznych obszarach, takich jak szkoły, szpitale i hotele. „Farba jest bezwonna, bezrozpuszczalnikowa i charakteryzuje się imponującym kryciem i łatwością czyszczenia”, wyjaśnia Bobe. Aby zwiększyć nośność mechaniczną pomalowanych powierzchni, technicy malarze Caparol nałożyli na zakończenie powłokę uszczelniającą i zamykającą Disbon 458 PU Aqua Sealer.

Wynik jest bardzo imponujący i przyczynił się do większej identyfikacji społeczności szkolnej z DISD. Kilkoro dzieci nawet wzięło udział w tworzeniu projektu, z czego są bardzo dumne.

Zadowolony z udanej kolorystyki w niemieckiej szkole międzynarodowej w Dubaju (DISD) (od lewej): dyrektor Michael Lummel, PR Corinna Rösner (w DISD), artystka Thekra Jaziri, Antonia Gadzo (kierownik sztuki, DISD) i Ronald Bobe (Caparol)

Źródło: https://prisma.daw.de/en/2020/prisma-012020/presented/art-at-school/