PANTONE WYBRAŁ KOLOR ROKU 2022 – VERY PERI

Firma Pantone Color Insitute ogłosiła niedawno swój kolor roku 2022. Jest nim kolor 17 – 3938 Very Peri. Prezentuje energiczną, radosną postawę i dynamiczną obecność, która zachęca do odważnej kreatywności i pomysłowej ekspresji.

Zdjęcie: pantone.com

Nowy kolor roku Pantone 2022 to kolor pewności siebie i śmiałej ciekawości, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 o uroczej nazwie Very Peri.

Nowy kolor roku 2022 pomaga nam zaakceptować spectrum możliwości otwierając nas na nową wizję, w sytuacjach gdy zaczynamy pisać życie na nowo. Wzbudzając wdzięczność za niektóre z cech, które reprezentuje kolor niebieski i uzupełniony o nową perspektywę – kolor PANTONE 17-3938 Very Peri proponuje przyszłość w nowym świetle.

Żyjemy w czasach transformacji. Kolor PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha przemian, przez które obecnie przechodzimy. Wychodząc z intensywnego okresu izolacji, nasze wyobrażenia i standardy zmieniają się, a nasze fizyczne i cyfrowe życie łączy się w nowy sposób. Cyfrowy design pomaga nam rozszerzyć granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy tworzyć nowe warianty kolorystyczne. Wraz z trendami zaobserwowanymi w dziedzinie gier komputerowych, z coraz większą popularnością metaverse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej, kolor PANTONE 17-3938 Very Peri to wyraz fuzji współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przenikają do świata fizycznego i na odwrót.

„Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co się dzieje w naszej globalnej kulturze; wyraża to, czego ludzie szukają i ma pomóc znaleźć odpowiedź”. dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowacyjność i transformację.  Społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee, emocje oraz angażowania się i łączenia. Złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem uwydatnia ogromne możliwości, które przed nami stoją”.

Obejmujący odcienie niebieskie, ale jednocześnie posiadający fioletowo-czerwoną nutę, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje energiczną, radosną postawę i dynamiczną obecność, która zachęca do odważnej kreatywności i pomysłowej ekspresji.

Palety kolorów z PANTONE 17-3938 Very Peri

Źródło:

https://www.pantone.com/eu/en/color-of-the-year-2022