JAK POLACY ODNAWIAJĄ SWOJE MIESZKANIA? ANALIZA PORTALU OFERTEO.PL.

Na rynku usług remontowych, trzeci kwartał 2021 r. zanotował największe zapotrzebowanie na prace malarskie – to rezultat analizy przeprowadzonej przez portal Oferteo.pl. Polacy remontowali przeważnie od razu 5 pomieszczeń, w tym przede wszystkim pokoje, których dotyczyło aż 75% zleceń.

Zdjęcie autorstwa Blue Bird z Pexels

Największe zapotrzebowanie na fachowców od malowania

Zdjęcie: Oferteo.pl

Na podstawie danych zgromadzonych przez Oferteo.pl, największy polski serwis łączący poszukujących usług z ich dostawcami oceniono popyt na usługi remontowe w trzecim kwartale 2021 r. Według nich zapotrzebowanie na fachowców od lipca do września 2021 r. utrzymywało się na podobnym poziomie, jednak z niewielką tendencją spadkową. Klienci głównie poszukiwali fachowców do prac malarskich (74%), tynkowania (49%) i montażu płyt gipsowo-kartonowych (47%).

Zleceniodawcy najczęściej przyznawali, że nie posiadali projektu prac. Byli pewni jednakże, jakich efektów oczekują. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 65% ankietowanych. Najmniejszy odsetek, czyli 17%, stanowili natomiast inwestorzy, którzy remontują nieruchomości bez projektu, ale zdają się na doradztwo wynajętych fachowców.

Polacy najczęściej odnawiają pokoje

Źródło: Oferteo.pl

Z danych przedstawionych przez Oferteo.pl wynika, że najczęściej remontowanych było 5 pomieszczeń (20% wskazań). Natomiast łączna powierzchnia objęta tymi pracami oscylowała w przedziale od 21 do 50 m². Taką odpowiedź dostarczyło 35% respondentów. Najrzadziej zlecano prace w nieruchomościach liczących powyżej 150 m².

Jeśli chodzi o rodzaj pomieszczeń, to Polacy decydowali się najczęściej na odnowienie pokojów. Z tym zamiarem przeprowadzono 75% wszystkich inwestycji. W następnej kolejności wybierano przedpokoje (60%), kuchnie (56%) i łazienki (54%).

Metodologia badania

Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 6 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w serwisie Oferteo.pl od lipca do września 2021 roku przez osoby poszukujące wykonawców usług remontowych.

Źródło:

https://www.chemiabudowlana.info/wiadomosci,art,14449,wiadomosci_all,,,74_zlece_na_uslugi_remontowe_dotyczy_prac_malarskich_jak_polacy_odnawiaja_swoje_mieszkania_analiza_oferteo_pl